Władysław Kosiniak-Kamysz liderem zaufania

W.Kosiniak-Kamysz

Liderowi PSL ufa najwięcej Polaków. Tak wynika z sondażu IBRiS. Władysław Kosiniak-Kamysz zdetronizował dotychczasowego lidera – prezydenta Andrzeja Dudę.

Polacy mają dość politycznej walki dwóch barbarzyńskim plemion i coraz częściej szukają głosu rozsądku. Tak wynika z najnowszego sondażu zaufania społecznego. Prezes PSL jest w nim najlepiej ocenianym politykiem.

Z sondażu wynika, że liderowi ludowców ufa 36 proc. Polaków. To najlepszy wynik wśród polskich polityków. Tym samym Władysław Kosiniak-Kamysz zdetronizował dotychczasowego lidera zaufania – prezydenta Andrzeja Dudę. Jest to pierwszy sondaż, w którym głowa państwa nie jest na pierwszym miejscu.

Lider ludowców od początku przejęcia sterów w Polskim Stronnictwie Ludowym postawił na ciężką pracę i rozmowę z Polakami. Nie ma praktycznie tygodnia, w którym nie organizowane były spotkania z mieszkańcami polskich miejscowości. Takie działania przynoszą swoje owoce.

Drugie miejsce rankingu przypadło Pawłowi Kukizowi. Lider Ruchu Kukiz’15 utrzymał dotychczasową pozycję. Ufa mu 10,4 proc., a 25 proc. „raczej mu ufa”. 22,4 proc. Polaków deklaruje obojętność. „Zdecydowanie nie ufa” liderowi Kukiz’15 22,4 proc. Polaków, a 17,2 proc. osób „raczej mu nie ufa”.

Dotychczasowemu liderowi rankingu przypadło trzecie miejsce. Andrzejowi Dudzie „zdecydowanie ufa” – 24,4 proc. „Raczej ufa mu” 10,9 proc. Polaków. Dudzie „zdecydowanie nie ufa” aż 39,9 proc. respondentów. „Raczej mu nie ufa” 11,9 proc. osób. Dla 12,4 proc. Polaków obecny prezydent jest „obojętny”.

Poza podium znalazł się wicepremier Mateusz Morawiecki. Dopiero piąta w rankingu jest premier Beata Szydło, która spadła z trzeciego miejsca. Premier „zdecydowanie ufa” lub „raczej ufa” łącznie 34,9. Nie ufa jej 54,1 proc. Polaków.

Ranking zaufania zamykają dwaj liderzy partii lewicowych, Adrian Zandberg i Włodzimierz Czarzasty. Zandbergowi z partii Razem „zdecydowanie ufa” tylko 3,2 proc. Polaków, a 15,9 proc. „raczej mu ufa”. Przywódcy SLD „zdecydowanie ufa” 4,7 proc. respondentów, a 13,5 proc. „raczej mu ufa”.

Źródło: psl.pl

CIEKAWOSTKI


8 października br. mija 78. rocznica powołania Batalionów Chłopskich. W czasie II wojny światowej Ruch Ludowy był jednym z filarów Polskiego Państwa Podziemnego. Ludowcy, idąc na „rozkaz sumienia” 8 października 1943 r. utworzyli Bataliony Chłopskie, które jako pierwsze przystąpiły do otwartej walki z niemieckim okupantem. Występując w obronie wysiedlanej ludności Zamojszczyzny walcząc pod Wojdą, Zaborecznem i Różą dały początek do działań zbrojnych w całym kraju. Bataliony Chłopskie były drugą, po Armii Krajowej, siłą militarną w okupowanej Polsce. W walkę z okupantem zaangażowało się niemal 170 tysięcy żołnierzy. 70 oddziałów partyzanckich i ponad 400 oddziałów specjalnych przeprowadziło kilka tysięcy akcji bojowych. Bataliony swoją działalność prowadziły również na Kresach Wschodnich, pod okupacją sowiecką i niemiecką.

POLECANE STRONY

stat4u